Ile dni na zwiedzanie Bergamo? Na ile dni jechać do Bergamo?

Bergamo, ze względu na wiele tanich lotów, często obierane jest na cel turystycznych wyjazdów przez Polaków. Wiele osób planujących lot do Bergamo rozmyśla nad tym na ile dni jechać do Bergamo. Ile dni trzeba spędzić w Bergamo? Na ile dni jechać do Bergamo? Ile dni wystarczy na Bergamo? Sprawdźmy ile dni na Bergamo!

 
Jeśli zastanawialiście się czy można zwiedzać Bergamo w jeden dzień to odpowiedź na to pytanie jest twierdząca ale przy założeniu, że nie zobaczymy wszystkich największych atrakcji w Bergamo.

Bergamo nie jest miastem tak dużym jak położony nieopodal Mediolan ale wycieczka jednodniowa do Bergamo albo kilka godzin w Bergamo to za mało na zobaczenie zabytków, skosztowanie lokalnej kuchni czy dobrą zabawę w Bergamo.

Bergamo w maju

By mieć wystarczająco dużo czasu na zwiedzanie Bergamo spędzić w miasteczku dwa dni, a jeśli naprawdę zakochaliśmy się w Bergamo to i trzy dni, albo nawet cztery dni będą całkowicie w porządku, zwłaszcza jeśli mamy zwiedzać atrakcje położone niedaleko Bergamo albo znajdujące się dalej od centrum miasta.

Więcej czasu pozwoli nam na spokojne zwiedzanie czy wypad na przykład do parku Park Le Cornelle albo nawet zwiedzanie okolicy czy jednodniowy wyjazd do Mediolanu, nad jezioro Como albo nawet do Wenecji.
 
Osoby planujące wyjazd na tydzień do Bergamo mogą pokusić się o zwiedzanie większej liczby atrakcji w okolicy i spanie tańsze niż w Mediolanie.

Bergamo czerwiec pogoda

Podsumowanie: na ile dni jechać do Bergamo? Jeśli chcemy zobaczyć dosłownie wszystko, zjeść w dobrych restauracjach z przewodnika Michelin, przejść się na po galeriach handlowych i zobaczyć jeszcze atrakcje w okolicy Bergamo to wyjazd na jeden dzień to zdecydowanie za mało. Trzy dni to rozsądny okres na zwiedzanie Bergamo ale jeśli naprawdę kochamy miasto to możemy siedzieć w nim nawet dłużej!

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB