Jak dojechać z Mediolanu do Florencji? Jak najlepiej?

Florencja to wyjątkowe i urokliwe miasto znane z mostów, Dzwonnicy Fiotta czy też katedry Santa Maria del Fiore. Wiele osób podróżujących po Włoszech chce odwiedzić zarówno Mediolan jak i Florencję i stawia sobie pytanie: jak dojechać z Mediolanu do Florencji. Jaki jest najłatwiejszy sposób dojazdu? Ile kosztuje pociąg? Jakie są ceny i rozkłady pociągów z Mediolanu do Florencji? Podpowiadamy jak najlepiej dojechać.

Z Mediolanu do Florencji pociągiem

Dojazd z Mediolanu do Florencji wygląda praktycznie tak samo jak dojazd z Bergamo do Florencji tylko pomijamy dojazd z Bergamo. Musimy dostać się na dworzec Milano Centrale z którego odjeżdżają pociągi Frecciarossa, pociągi lokalne lub pociągi Italo.

Najbardziej znane są pociągi Frecciarossa jednak są dość drogie dlatego warto je rezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem. Szybkie pociągi Frecciarossa z Mediolanu do Florencji kosztują od 30,90 EUR za najtańsze bilety bez promocji. Bilety warto kupić z odpowiednim wyprzedzeniem bo najdroższe mogą kosztować nawet powyżej 80 EUR.

Pociągi z Mediolanu do Florencji jadą około 2 godzin przy wyborze bezpośredniego połączenia Frecciarossa. Rozkład jest najeżony pociągami z Mediolanu do Florencji i w dni powszednie odjeżdżają one co około godzinę.

Nieco tańszym rozwiązaniem są szybkie pociągi Italo również ze stacji Milano Centrale do S. M. Novella we Florencji. Najtańsze bilety II klasy na Italo to koszt 24,90 EUR. Podróż trwa około 2 godzin. Pociągi Italo odjeżdżają do Florencji około raz na godzinę.

Niezależnie czy wybierzemy Frecciarossa czy Italo warto zaplanować zakup biletów z dużym wyprzedzeniem by trafić na te najtańsze.

Czy da się dojechać autobusem? Dojazd autobusem z Mediolanu do Florencji również jest możliwy ale nie ma to zbyt wiele sensu. Z Mediolanu możemy pojechać autobusem z dworca San Donato do przez Bolonię do Florencji. Podróż taka trwa dość długo i wcale nie jest znacznie tańsza od najtańszych biletów na pociąg.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB